| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Længde | 4.460 cm |
| Bredde | 1.795 cm |
| Højde | 1.435 cm |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Max påhæng | 600 kg |
| Sidst synet | 31 maj 2025 |
Automatgear, 18" Alufælge, Android Auto, Apple CarPlay, Bakkamera, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Head-up display, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor, Regnsensor, Sædevarme for