| Farve | Sølv |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 1 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.322 cm |
| Bredde | 1.778 cm |
| Højde | 1.537 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
19" Alufælge, 360 graders kamera, Adaptiv fartpilot, App integration, Apple CarPlay, Automatgear, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor, Regnsensor, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Varmepumpe